Opravujeme / Drift analog páčky kalibrace potenciometru

Drift analog páčky kalibrace potenciometru

 

Samovolný pohyb ve hře u ovladače je prokletí, které občas potká každého hráče, ale jen málo pocitů je horších, než když k němu dojde uprostřed hry a není náhradní ovladač. Pro nezasvěcené je drift ovladače terminologií pro joysticky, které se pravidelním hraním začnou žít svým životem…….

 

Ironií osudu (a frustrující) je to moderní záležitost, která se u starších konzolí vyskytovala jen zřídka a minimálně. Ve spojení s tím, o kolik dražší je v současnosti každý aspekt hraní je zarážející. Naštěstí existuje několik možností, jak drift překonat. Zde je několik možností, které mohou zmírnit škody.

Pohyb ovladače je všudypřítomný problém, který může snížit zážitek z hraní hry. Proto jsme přidali trochu více informací o některých rychlých opravách, pokud máte drift. Navíc jsme zahrnuli, jak resetovat DualSense a jak řešit problémy s posunem ovladače pro uživatele Meta Quest.

Kalibrace vašeho ovladače

Některé ovladače jsou lépe postavené než jiné. Například Joy-Cons od Nintenda nejsou zrovna navrženy tak, aby zvládaly velký a častý ve hře. Vše, co chrání komponentu joysticku před vnějšími činiteli, jako jsou prachové částice nebo nečistoty, je tenká chlopeň z měkkého plastu. Pokud se tato klapka zvedne, byť jen krátce během hraní, do ovladače se mohou dostat nejrůznější věci a omezit funkčnost ovladače.

Kalibrace na Nintendo Switch

Pokud dojde k posunu, první linií korekce by mělo být vyloučení možných faktorů. Nintendo Switch má ve svém nastavení šikovnou funkci kalibrace, která ovladači pomůže zjistit, kde se skutečně nachází neutrální bod páky.

Neutrální bod je v podstatě klidová poloha kniplu a drift způsobí, že si ovladač myslí, že neutrální bod se vznáší.

Kalibrace na PlayStation

Na rozdíl od Nintendo Switch nemá PlayStation vestavěný systém kalibrace. Některé hry nabízejí nastavení kalibrace mrtvé zóny , ačkoli takové funkce jsou na trhu jen zřídka.

Udržujte svůj ovladač čistý

 

Drift není způsoben jen drsnou hratelností nebo špatným designem, ale také prostředím. Zatímco prach a špína byly zmíněny dříve, environmentální omezení mohou vypadat jako mastné, slané svačiny nebo jinak chlupy od domácího mazlíčka.

Byl ovladač během cesty nesprávně uložen nebo jej použili nemyté ruce? Obojí může způsobit pronikání nečistot do nežádoucích oblastí. Ať je to jakkoli, externí agenti mohou snadno způsobit drift i těch nejlépe navržených ovladačů.

Uložte ovladač na bezpečném místě

Nejlepší způsob, jak zabránit driftu tyče, je zajistit, aby ovladač nebyl pasivně vystaven věcem, které by se mohly vznášet ve vzduchu . Navíc doporučujeme, abyste během hraní nesvačili. I když to může být lákavé, mohly by vám kousky jídla uvíznout pod klobouček ovladače.

Pokud potřebujete svačinu, určitě si vezměte ubrousek nebo něco, do čeho si utřít ruce.

Použití stlačeného vzduchu

Pokud jsou částice zaseknuté ve vašem ovladači poblíž joysticku, můžete je také zkusit odfouknout stlačeným vzduchem . Stlačený vzduch lze zakoupit v každém obchodě s elektronikou a na eshopu.

Pokud jste jej ještě nikdy nepoužili, buďte opatrní !!

Přirozený rozklad ovládací páčky analogu přichází s hrou

 

 

Častým důvodem, proč se řídicí jednotky setkávají s problémy s posunem, je to, že jsou náchylné k poškození, ke kterému přirozeně dochází při používání . V posledních letech se životní cyklus technologie dramaticky zkrátil, aby podpořil další nákupy, čímž se problém dále zhoršil.

Vezměte si například DualSense; komponenta joysticku, zodpovědná za dlouhou životnost ovladače, má provozní životnost asi dva miliony vstupních cyklů. To znamená zhruba 400 hodin hraní Call Of Duty, Fortnite fotbal FIFA FC  .

Chcete hrát déle? Hra Jemně

Nejlepší způsob, jak oddálit drift, je při každém použití zacházet s ovladačem jako s úplně novým autem. Zahazovat ovladač, ať už z nudy nebo vzteku, je velmi špatný nápad. Na druhou stranu je dobré zacházet s joysticky s maximální opatrností . Poctivá laskavost možná nezabrání případnému unášení úplně, ale prodlouží zlaté dny.

Některé hry způsobují větší opotřebení než jiné

 

Ano, očekává se, že časem dojde k opotřebení, a to i na těch nejodolnějších ovladačích, ale životnost joysticku může do značné míry záviset na hrách. Většina her umožňuje běžné opotřebení joysticků (konkrétně toho pravého nebo toho, který hráč používá k ovládání kamery), ale existují hry, které ovladač vystaví vyčerpávajícím krokům.

Zvažte Fortnite je titul se střílečkou se dvěma páčkami,který klade velký důraz na neustálý pohyb a míření. Hráči, kteří často načítají tyto typy her, pravděpodobně zaznamenají problémy s driftem mnohem dříve než někdo, kdo hraje tahové RPG.

Bohužel existuje pouze jeden způsob, jak zabránit takovému opotřebení, a to úplně se vyhnout hrám náročným na vstup, a to není vůbec žádná možnost, ve skutečnosti ne.

Jak resetovat ovladač DualSense

 

Přestože na PlayStationu neexistuje žádná jednoduchá kalibrační funkce, stále existují další způsoby, jak opravit drift ovladače.

Pokud máte ovladač DualSense pro PlayStation 5, můžete ho zkusit resetovat. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vypnout a zapnout ovladač z nabídky Příslušenství na vašem PS5.

Není zaručeno, že to bude fungovat, ale můžete také provést tvrdý reset. Chcete-li to provést, otočte ovladač. Na zadní straně byste měli vidět malou dírku. Pomocí něčeho tenkého a špičatého (například kancelářské sponky) stiskněte tlačítko, které se nachází v tomto malém otvoru. Podržte stisknuté alespoň pět sekund a váš ovladač by měl provést tvrdý reset.

Meta Quest Controller Drift

 

K posunu ovladače může dojít také ve vašem Meta Questu. Naštěstí existuje funkce rekalibrace přímo v nabídce Nastavení. Odtud přejděte na možnost Nastavení ovladače a poté vyberte „mrtvá zóna a rozsah joysticku“. Zde můžete překalibrovat joystick, který vám dělá problémy.

Nezapomeňte nejprve zkusit ovladače vypnout a poté znovu zapnout! I když to zní jednoduše, mohlo by to vyřešit vaše problémy!

I když se to na první pohled může zdát zastrašující, výměna joysticků na ovladači je dostatečně jednoduchá, jakmile jsou informace stráveny. Naštěstí na YouTube existuje spousta snadno pochopitelných a užitečných podrobných průvodců pro každý možný typ ovladače. .

Je nutné mít na paměti, že vlastní výměnou jakékoli součásti může dojít ke zrušení záruky. Pokud například vyměníte joystick pro svůj Nintendo Switch, záruka bude neplatná a nebudete jej moci nechat opravit společností Nintendo.

Pokud máte danou konzoli stále v záruce, doporučujeme kontaktovat společnost. Mohou vám bezplatně opravit ovladač , což je rozhodně lepší než sledovat video na YouTube, abyste na to přišli sami.

To je všechno! Celkově je hlavním přínosem to, že k samovolnému pohybu driftování ovladače nakonec dojde vždy, zvláště pokud máte ovladač nějakou dobu. 

 

 

 

Přehled opravovaných přístrojů a jejich nejčastějších závad Prohlédnout